fbpx

Šeimos studija

Mb Šeimos kūrybinė studija vykdo socialinę, edukacinę ir terapinę veiklą naudojant unikalią visame pasaulyje „Ebru meno – tapymo ant vandens” techniką, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą – tai piešimas ant vandens. Kiekviena ebru meno technikos struktūra yra unikali. Ji skiriasi nuo kitų meno sričių tuo, kad antrą kartą jos neįmanoma pakartoti. O gautinį rezultatą pamatai tik tada, kai perkeli paveikslą iš vandens ant lapo popieriaus/drobės/keramikos ir kitų paviršių. Šis menas taip įtraukia, kad sukoncentruoji visą dėmesį, panyri į meditaciją ir visiškai atsipalaiduoji.

Taip pat naudojami įvairūs meniniai raiškos būdai – molis (tai terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas – suteikia daug gražių ir džiaugsmingų akimirkų. Keramikos užsiėmimų metu skatinama vaiko fantazija, lavinami lytėjimo ir regėjimo pojūčiai, pastabumas, plėtojamas gebėjimas realizuoti savo idėjas, analizuoti ir kūrybingai veikti.), dailė (tikslas – kūrybos procese skatinti vaikus išreikšti bei įvardinti savo mintis ir jausmus, vystyti kūrybiškumą, stiprinti savivoką ir savivertę, ugdyti bendravimo įgūdžius), muzika (muzikos užsiėmimai nėra skirti vien tik klausos lavinimui, šiuolaikiniai tyrimai patvirtina, kad muzika lavina vaikų girdimąją atmintį, intuiciją, logiką, komunikabilumą, išlaisvina kūrybiškumą), smėlio terapija (lavinama vaiko kantrybė, gebėjimas susikaupti, nuoseklumas. Smėlio lietimas, jo gniaužymas, bėrimas tarp pirštų atpalaiduoja bei ramina. Smėlio smiltelės stimuliuoja nervinius taškus esančius pirštų galiukuose. Jie suaktyvina smegenų veiklą. Žaidimas su smėliu skatina vaizduotę, kūrybiškumą, saviraišką). Šokio ir judesio terapija (tai galimybė kurti ar stiprinti šeimos narių tarpusavio ryšius, kurti ir palaikyti naujus ryšius su kitomis šeimomis, priimti vienas kitą ir gerinti visų šeimos narių gyvenimo kokybę).

Organizuojamos kūrybinės dirbtuvėlės visai šeimai, taip pat gimtadienių šventės, kurių tikslas stiprinti tarpusavio ryšį šeimose. Šiandien įprasta švęsti vaikų gimtadienius žaidimų kambariuose, kur tėvai gali leisti laiką atskirai nuo vaikų. Mūsų tikslas šias šventes paversti šeimos šventėmis, kad vaikai ir tėvai kartu galėtų kurti, bendrauti, žaisti stalo žaidimus ir taip stiprinti tarpusavio ryšį. Mes tikime jog visuomenės gerovė prasideda šeimose, todėl iš visų jėgų stengiamės prie jos prisidėti.

Taip pat organizuojamos paskaitos tėvams, kurių metu analizuojami tarpusavio santykiai šeimose, mokomasi bendrauti su vaiku nenaudojant bausmių, analizuojami vaiko raidos etapai, paauglystės ypatumai ir kitos svarbios temos. Visos paskaitos organizuojamos tik pasikvietus savo sričių specialistus (psichologus, pedagogus, gyvenimologus ir kitus).

Mūsų veiklos pagrindinis tikslas – prisidėti prie darnos, gerovės šeimose, bendruomenėje, visuomenėje pasitelkiant meno – terapines priemones. Siekiame, kad šie užsiėmimai būtų prieinami visiems, nepriklausomai nuo jų šeimos socialinio statuso.

 

Facebook paskyra: https://www.facebook.com/Šeimos-kūrybinė-studija-1557722004526930/