fbpx

ASC „KURKURIA“

Viešoji įstaiga „Audiovizualinių studijų centras“ įkurta 2008 metais, yra nepelno siekianti organizacija, turinti paramos gavėjo statusą bei veikianti audiovizualinio meno švietimo ir renginių organizavimo srityse, siekianti Kaune ugdyti kūrybingą ir idėjiškai laisvą visuomenę.

Organizacijos veikla pagrįsta darnaus komandinio darbo principais, todėl kasmet pastebimai didėja visuomenės susidomėjimas centro veikla. Organizacinę-kūrybinę grupę sudaro kūrybingi ir ambicingi žmonės, kurių vienas pagrindinių tikslų – rengti tik kokybiškus, išliekamąją vertę turinčius kultūrinius projektus ir dalintis savo patirtimi su kitais iniciatyviais žmonėmis.

Skatiname visas laisvas idėjas ir originalų mąstymą. Stengiamės padėti Kaune kurtis kūrybingai, savimi pasitikinčiai bendruomenei, kuri gebėdama naudoti savo vaizduotę yra konkurencinga bet kuriai kitai bendruomenei.

 

Audiovizualinių menų mokykla – tai, galima sakyti, vienintelė apmokestinta organizacijos veikla, padedanti centrui išlaikyti patį save. Profesionalių, gerą vardą pelniusių, dėstytojų komanda pasiruošusi priimti įvairaus amžiaus bei išsilavinimo mokinius.

Tapybos studijos

Tapybos studijose studentai mokosi atskleisti savo individualumą ir idėjas spalvų, pačios tapybos technikos srityse – bandant įvairias medžiagas, faktūras, dažo tepimo-liejimo būdus. Vedami improvizacijos studentai ieško kūrybinės laisvės.

Piešimo studijos

Piešimas tai laisvumo, drąsos, polėkio ir fantazijos įsikūnijimas. Čia studentai mokosi reikšti mintis linijomis, suvokti formą, šviesą ir perspektyvą. Piešiama pieštuku, tušu, pastelėmis ir anglimi.

Architektūros-dizaino studijos

Šių studijų tikslas padėti studentui atrasti, suvokti ir analizuoti mus supančią aplinką, erdvę, formą, tūrius, laiką ir šviesą. Studentai susipažįsta su įvairiomis medžiagomis, konstrukcijomis ir tradicijomis, čia jie mokomi komunikuoti idėjomis.

Fotografijos studijos

Fotografijos kursuose studentai supažindinami su fotografijos teorija ir praktika, mokomi įvairių fotografijos technikų. Susipažinimas su fotografija prasidės nuo pačių šio meno ištakų: studentai gali suprasti pagrindinius fotografijos veikimo principus ir technologijas fotografuodami net ir savo pačių pagamintais fotoaparatais. Prie pagrindinių fotografijos užsiėmimų siūlome įvairių papildomų paskaitų, praversiančių ugdant bendrą meninį suvokimą (kompozicija, išraiška, koncepcija ir t.t.)

Garso įrašų studija

Čia susipažinsi su garso galimybėmis bei kurdamas garsu pagrįstus meno kūrinius išmoksi judančius vaizdus derinti su garsais. Naudodamas įgytas žinias ir aukščiausios kokybės techninę įrangą turėsi galimybę realizuoti visas savo idėjas, o galbūt net pranokti patį save.

Gitaros studijos

Gitara – instrumentas, kuriuo mokėti groti yra norėję beveik visi. Iš kitų instrumentų gitara išsiskiria tablatūra – specialiu natų užrašymo būdu, kuris skirtas tik šiam instrumentui. Amerikiečių džiazo muzikos atstovai trečiajame ir ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose eksperimentavo su elektriniu garso stiprinimu ir padovanojo pasauliui elektrinę gitarą. Kartu su klasikine ir akustine ši gitara sudaro populiariausių styginių instrumentų trejetuką. Mes mokome groti visais šiais instrumentais.. Elektrinė, klasikinė ar akustinė… priklauso, kuris skambesys tau labiausiai patinka. Mokome tik geros muzikos – tam, kad tavo gabumai nebūtų laikini.

Vokalo studijos

Evoliucijos eigoje žmogui buvo padovanotas pirmasis žinomas muzikos instrumentas – balsas. Žmonių balse slepiasi jų charizma, individualumas, orginalumas. Dėstome ne klasinį, o džiazo, populiariosio muzikos stiliaus vokalą. Įvairūs kvėpavimo pratimai, judesio ir skleidžiamo garso suderinamumas, konkrečių kūrinių atlikimai –  padeda perprasti dainavimo techniką ir atrasti savo individualų dainavimo stilių.

Būgnų (afro cuban ritmai) studijos

Šios studijos suteikia informacijos apie tradicinius afro-cuban (afro-kubietiškus) ritmus ir afrikiečių-kubiečių tradicines sąvokas. Studentai nagrinėdami tradicinius mušamuosius instrumentus supranta, koks svarbus mušamųjų indėlis į muziką, jos užbaigtumą. Studijuojamos pagrindinės rankų pirštų technikos bei teisingos pozicijos, Ganos, Trinidado ir Togo regionų ritmai.

Kino meno studija

Kinas – tai iliuzijų menas. Jis susideda iš daugybės paslapčių, kurias žino tik patys „iliuzionistai“ ir tie, kurie atkakliai tuo domisi. Lankydamas šiuos kursus, turėsi galimybę mokytis iš pačių geriausių iliuzionistų: talentingų kino kūrėjų bei aktorių, kurie pasidalins savo patirtimi, nuomone, fantazijomis ir kino paslaptimis. „Kurkuria“ taps tarpininku tarp tų, kurie žino ir tarp tų, kurie nori sužinoti.